اجتماعی
کپی شد!
0

باید تمهیداتی برای توزیع نفت سفید در کامفیروز اندیشه شود

عشایر مرودشت

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس گفت: تمهیدات قابل توجهی برای تأمین سوخت عشایر و روستا‌های فاقد گاز در فصل سرد اندیشیده شده است.

به گزارش سرویس اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی نبض مرودشت، اسدالله طاهری مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارسگفت: الکترونیکی کردن توزیع نفت سفید در بین روستا‌های فاقد گاز طبیعی در سراسر استان از دو سال پیش آغاز شد و در سال گذشته تکمیل شده است.

او گفت: در برخی روستا‌ها که امکانت محدودی وجود داشت، گروه‌های جهادی از شرکت اعزام شدند و این گروه‌ها تک تک خانوار‌ها را ثبت‌نام کردند. در برخی مناطق از جمله سپیدان، داراب، دشت ارژن، کامفیروز و نورآباد باید تمهیداتی برای توزیع نفت سفید اندیشیده شود.

طاهری گفت: جلسه نفت‌رسانی به این مناطق اخیرا برگزار شده و قطعا با کمترین مشکل در این زمینه سوخت زمستانی این مناطق تامین می‌گردد.

او با بیان اینکه تأمین سهمیه سوخت به عهده شرکت نفت نیست، اگفت: برای امور عشایر ثبت‌نام‌های اولیه انجام شده است، درصدد هستیم سوخت عشایر را در محل گرمسیری و قشلاق عشایر که قرار است ایلات و طوایف عشایری مستقر شوند تأمین گردد.

این مسئول در رابطه با سهمیه بنزین سوپر ویژه استان فارس هم گفت: سهمیه استان فارس از بنزین سوپری که در کشور تولید می‌شود بسیار محدود است و حدود ٣٠ هزار لیتر بنزین سوپر در جایگاه‌های ویژه توزیع می‌شود.

طاهری تامین سوخت هواپیما‌ها را نیز یاد آور شد و گفت: فارس با ۴ فرودگاه شیراز، لارستان، لامرد و جهرم در بخش سوخت هوایی در ۶ ماهه امسال بیش از ۳۴ میلیون لیتر مصرف سوخت داشته و رشد ۱۸ درصدی را شاهد بودیم.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی فارس اعلام کرد: استان فارس از وجود ٨ کارخانه سیمان در شهرستان‌های مختلف برخوردار است که جزو مراکز و کارخانجات پر مصرف به شمار می‌روند که بسته به شرایط جوی که استان دارد در حوالی فصل سرما گاز این واحد‌های تولیدی قطع می‌شود و باید به سمت مصرف مازوت و سوخت دوم بروند.

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.