آخرین عناوین
کپی شد!
0

روستای ولیعصر (عج) مرودشت برگزیده جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب کشور

روستای ولیعصر (عج) مرودشت برگزیده جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب کشور شد.

به گزارش سرویس فرهنگی پایگاه خبری تحلیلی نبض مرودشت، مهدی رنجبر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرودشت از انتخاب روستای ولی عصر از بخش مرکزی مرودشت به عنوان روستای برگزیده جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب در کشور خبر داد.

رنجبر گفت: به همت خانم مژگان زارعی کتابدار کتابخانه عمومی، اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مرودشت و دیگر مسئولین محلی از جمله دهیار، شورای اسلامی، معتمدین و مردم فهیم و فرهنگ دوست، این روستا توانست به این عنوان مهم دست یابد.

وی افزود: جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب برنامه‌ای است که هر سال با محوریت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری مجموعه‌ای از دستگاه‌های دولتی و غیردولتی اجرا می‌شود و هر سال 10 روستا یا آبادی عشایری به عنوان روستاها و عشایر دوستدار کتاب معرفی می‌شوند.

دبیر انجمن کتابخانه های عمومی مرودشت بیان داشت: هدف این جشنواره حمایت از اقدام‌های انجام‌شده در روستاها و پشتیبانی از پیشنهادهای ابتکاری در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی در روستاها، و معرفی فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی مرتبط با کتاب‌خوانی است که با مشارکت مردم و دستگاه‌های فعال در روستا انجام شده یا اجرای آن برای سال آینده پیش‌بینی شده و تلاش برای تأمین بودجه‌های لازم برای گسترش فعالیت‌های مربوط به کتاب و کتاب‌خوانی در روستاها و توجه دادن مردم و نهادهای روستایی به اهمیت کتاب و فرهنگی‌تر شدن فضای روستاها و نیز پر کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان روستایی با کتاب می باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: روستای ولی عصر از میان 285 روستای شرکت کننده به همراه51 روستای دیگر به مرحله داوری راه یافت و توانست نام خود را بعنوان تنها نماینده فارس در میان 10 روستای برگزیده به ثبت برساند.

رنجبر ضمن تبریک این عنوان به خانم مژگان زارعی کتابدار کتابخانه عمومی این روستا، اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مرودشت، شورای اسلامی، دهیار و مردم فهیم و فرهنگ دوست این محل گفت: در آبان ماه سال جاری و همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی برنامه ای به همین مناسبت با حضور مسئولین کشوری، استانی و شهرستان در این روستا برگزار و از دست اندرکاران این مهم تقدیر خواهد شد.

روستاهای برگزیده این دوره بدین شرح می باشند:
• اشترمل، بخش مرکزی تویسرکان، استان همدان
• ویان، بخش مرکزی، کبودرآهنگ، همدان
• ولیعصر، بخش مرکزی، مرودشت، فارس
• مرزن آباد درویش خیل، بخش مرکزی- بابل- مازندران
• عرب محله، بخش رودبی جنوبی، ساری، مازندران
• گورک سادات، بخش دلوار، تنگستان، بوشهر
• دهبکری، بخش دهبکری، بم، کرمان
• ناچیت، بخش سیمینه، بوکان، آذربایجان غربی
• دوکوهک، بخش مرکزی، رامهرمز، خوزستان
• شاهنجرین، بخش شاهنجرین، درگزین، همدان

قابل ذکر است: روستای ولی عصر در 5 کیلومتری شمال شهر مرودشت، در ظلع جنوب شرقی مجموعه جهانی تخت جمشید واقع گردیده و تنها روستای نزدیک به این مجموعه و دارای 1279 جمعیت می باشد.

 

انتهای پیام/ر

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.