آخرین عناوین
کپی شد!
0
یادداشت/رضا مردانه

اغتشاشات اخیر نه مردمی است و نه انقلابی

مردانه در یادداشتی نوشت: دشمنان با ابزار رسانه و با استفاده از پیاده نظام خود تلاش کردند اغتشاشات اخیر را به مثابه انقلاب 57 یک حرکت مردمی و اجتماعی و ارزشی علیه حاکمیت معرفی کنند اما این در حالی است که اغتشاشات اخیر نه انقلاب است و نه مردمی!

مقایسه انقلاب 57 و اغتشاشات اخیر

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه خبری تحلیلی نبض مرودشت، رضا مردانه مدیرمسئول این پایگاه خبری و مدرس سواد رسانه در رابطه با اغتشاشات اخیر در یادداشتی نوشت: دشمنان با ابزار رسانه و با استفاده از پیاده نظام خود تلاش کردند اغتشاشات اخیر را به مثابه انقلاب 57 یک حرکت مردمی و اجتماعی و ارزشی علیه حاکمیت معرفی کنند اما این در حالی است که اغتشاشات اخیر نه انقلاب است و نه مردمی!

علیرغم تلاش گسترده دشمن برای به صحنه کشاندن اقوام و اقشار مختلف و بهره برداری از آنها در راستای سیاست های مغرضانه و تجزیه طلبانه خود، اما ملت شریف ایران بار دیگر همچون گذشته سره را از ناسره تشخیص داده و متوجه شدند که آنچه شکل گرفته اعتراض است نه اغتشاش و با بصیرت و تعصب نسبت به ایران، راه شان را از اغتشاش گران بی رحم، خواص لال و پیاده نظام فریب خورده جدا کردند.

مردم با حضور گسترده خود در راهپیمایی های امت محمد رسول الله و بانوان فاطمی هم نشان دادند که پای کار ایران اسلامی ایستاده اند و کشورشان را دوست دارند و هم انزجارشان را از اغتشاشگران و دولت های بیگانه مداخله جو در حاکمیت سیاسی ایران اعلام کرده و خط بطلانی بر توهمات دشمن کشیده و نقشه های آنها را نقش بر آب کردند.

واضح است که قیاس انقلاب ۵۷ مردم ایران با حرکات اغتشاش گران و فریب خوردگان اصلا قابل قیاس نبوده و مبانی، رویکردها، شیوه ها و منش نقش آفرینان در این دو حرکت تاریخی کاملا متفاوت است.

این در حالیست که دشمن با کپی برداری از شعار ها، تکنیک ها و تاکتیک های انقلاب ۵۷ و القا این موضوع به ذهن مخاطب که «هر انقلابی روزی ساقط می شود و این انقلاب ۵۷ هم در ۱۴۰۱ کارش تمام شده است و چه بهتر که شما در انقلاب جدید نقش آفرین باشید و فردا در تاریخ از شما به عنوان قهرمان یاد شود» به دنبال تشابه سازی این دو رویداد هستند و از سال ها قبل نیز با شعارهای ساختگی نظیر این جمله « من از بهمنی می کشم که پدرم در سال ۵۷ روشن کرد» و… به دنبال تاثیرگذاری بر ذهن و فکر مخاطب و ایجاد گسست های بین نسلی بودند تا در چنین روزی محصول محتوای ساختگی خود را برداشت کنند.

در انقلاب ۵۷ ما شاهد به بار نشستن تلاش های چند ساله ی مردمی خداجو و خداباور در طول سالها مبارزه با نظام دیکتاتور و ستم شاهی هستیم اما اغتشاشگران در یک حرکت احساسی و غیر منطقی ناشی از جوزدگی به دور از ارزش های انسانی و الهی به قیام علیه حاکمیت و ملت به پا خواستند و در این راه حتی به هم مسلکان و همفکران خود نیز رحم نکرده و آنها را کشته و خونش را به گردن نظام می اندازند.

در واقع کسانی که نظام جمهوری اسلامی ایران را که پشتوانه مردمی دارد با نظام منحوس و وحشی ستم شاهی یکی دانسته، یا جاهل اند و یا نفع شان در نفهمی شان است و یا می فهمند و مزدور هستند.

اما بازگویی این نکته ضروری است که مردم در انقلاب ۵۷ علاوه بر حرکت علیه رژیم ستم شاهی و استقلال طلبی، انزجار خود را از دخالت های غرب و شرق در امور داخلی اعلام نموده و اجازه دخالت به بیگانه ندادند اما در اغتشاشات اخیر به وضوح دیدیم که اغتشاشگران از بیگانگان و ایرانیانی که در خارج نشسته و برای به هم ریختن امنیت ایران و جاری کردن سیل خون در ایران از ارباب هایشان پول می گیرند، خط گرفته و با هدایت بیگانگان به دنبال ساقط کردن نظام هستند.

از سوی دیگر هدایت قیام مقدس انقلاب اسلامی را رهبری الهی بر عهده داشته که منیت در وجودش راه نداشت و همه توفیقات خود و انقلاب اسلامی را از الطاف خداوند متعال دانسته و این رهبر الهی، ساده زیست و مردمی اصلا قابل قیاس با عده ای لاابالی که بر سر رهبری اغتشاشات هم با هم توافق نداشته و هر یک به فکر جیب و منافع خویش و هدفش دنیوی و ضد ارزش است قابل قیاس نیست.
این نکته هم ضروری است که سردمداران اغتشاشات تکلیف شان با خودشان هم مشخص نیست و از یک سو شعار زن، زندگی، آزادی سر می دهند و از سوی دیگر نه به زن محجبه ای که در حال گذر از خیابان است رحم می کنند و نه با زنان همراه و همفکر خود! وقتی به شعار زندگی شان هم نگاه می کنیم می بینیم عموما افرادی هستند که در تشکیل و پایداری نهاد مقدس خانواده دچار شکست و تزلزل شده و وضعیت خوبی دارند و شعار آزادی شان هم در حد حرف است و تاب تحمل مخالفین خود را نداشته و هم مسلکان خود را به کشتار ماموران امنیت و اقشار مختلف مردم در وسط میدان دستور داده و به راحتی می کشند و تخریب می کنند و به دنبال غارتگری هستند.
اغتشاشات اخیر اصلا قابل قیاس نبوده و در انقلاب 57 شاهد این بودیم که همه از حکومت ستم شاهی اعلام انزجار کرده و با پیروی از دستورات حضرت امام(ره) علیه حکومت منحوس پهلوی به پا خواسته و در این مسیر نیز به جای اغتشاش و تخریب و غارت، به دنبال ارزش ها و پایه ریزی حکومتی ارزشی بودند و نتیجه هم گرفتند اما همان طور که ذکر شد در حال حاضر اغتشاشگران با جمعیت های پراکنده و بعضا 50 نفری که تعدادشان در کل کشور هم به نسبت جمعیت ایران به اندازه ای نیست که حتی قابل ذکر باشد، به دنبال تخریب و غارت و قیام مسلحانه هستند و در این مدت هم نشان داده اند بویی از انسانیت نبرده و چیزی از داعش کم ندارند.
در این بین ذکر این نکته هم ضروری است که اگر جمعیت افراد فریب خورده ی اغتشاشات را که همچنان دل در گرو نظام و ایران دارند و تنها به بخشی از سیاست های دولت معترض هستد، از صف لیدرها و اغتشاشگران جدا نماییم، جمعیت فتنه گران به اندازه بال مگسی می باشد که عرض خود می برند و زحمت ما می دارند.
در انقلاب 57 شاهد این بودیم که هدف انقلاب، متحد کردن کشور و بهره گیری از ظرفیت و پتانسیل اقوام مختلف بود اما اغتشاشگران در این مدت نشان دادند هدف اصلی شان سرنگونی نظام و تجزیه طلبی ایران است و برای اختلاف افکنی بین اقوام و اقشار مختلف مردم نیز از هر حربه ای استفاده می کنند.
در پایان باز ذکر این نکته را لازم و ضروری دانسته که اصولا قیاس انقلاب اسلامی که با هدف الهی و همراهی همه مردم برگ زرینی در تاریخ جهان و الگوی ملت ها برای مقابله با زورگویان شرق و غرب عالم است با حرکت بی هویت، بی هدف و بی مبنای اغتشاشگران قابل قیاس نبوده و اگر قیاسی هم در این نوشته صورت گرفت در مقام پاسخ به این شبهه بود و الا این کجا و آن کجا!
انتهای پیام/

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.