آخرین عناوین
کپی شد!
0

نانوایی های متخلف در مرودشت مشمول جریمه شدند

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: از ابتدای طرح اصلاح سیاست ارز ترجیحی و مردمی سازی یارانه ها تا کنون 12 واحد نانوایی متخلف در این شهرستان شناسایی و مشمول جریمه شدند.

نانوایی های مرودشت

به گزارش سرویس اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی نبض مرودشت، منصور امیریان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت با بیان اینکه پرونده تعزیراتی دو واحد از نانوایی های متخلف به میزان 260 میلیون ریال تشکیل شده است، تصریح کرد: ده واحد متخلف دیگر مشمول کسر سهمیه آرد شده اند.

این مقام مسئول با بیان اینکه 250 واحد نانوایی به صورت هفتگی در شهرستان مرودشت بازرسی می شوند، اظهار کرد: در این بازرسی ها تعطیلی خودسرانه، عدم رعایت ساعات پخت، وزن چانه و کیفیت نان توسط بازرسان کنترل و رصد می شود.

وی با بیان اینکه رضایت مردم باید ملاک کار نانوایی ها باشد، ابراز کرد: سهمیه آرد واحد های متخلف بر اساس نظر کارگروه، کسر و به دیگر نانوایی‌های منظم و قانونمند که مردم از آن‌ها رضایت کامل دارند اختصاص می یابد.

امیریان با اشاره به اینکه نانوایان قابل تشویق نیز شناسایی و تشویق می شوند، بیان کرد: در این بازرسی ها هشت مورد واحد صنفی خبازی قانونمند نیز شناسایی شده و اضافه سهمیه دریافت کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه پایش و بازرسی از نانوایی ها در بخش های شهرستان نیز انجام می شود، افزود: بر این اساس، کارگروههای فرعی آرد و نان در بخش ها با نظارت بخشدارن تشکیل شده است و رصد نانوایی ها در بخش های شش گانه شهرستان با دقت بیشتری دنبال می شود.

امیریان با یاد آوری اینکه یک نفر از اعضای شورای آرد و نان روزهای یکشنبه هر هفته در جهاد کشاورزی مستقر و مسئول پاسخگویی به مشکلات شهروندان در خصوص آرد و نان است از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده تخلفات در این زمینه و هرگونه گله مندی مراتب را به جهاد کشاورزی یا سایر اعضای کارگروه اطلاع رسانی کنند.

شورای آرد و نان به ریاست فرماندار ویژه شهرستان و متشکل از جهاد کشاورزی به عنوان دبیر، اداره صمت، غله، تعزیرات و اتاق اصناف به صورت هر دو هفته یکبار تشکیل می شود.

انتهای پیام/ر

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.