آخرین عناوین
کپی شد!
0
کارشناس فرهنگی و تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی فارس:

دشمن با حمله به کودکان در حرم شاهچراغ، ماهیت خود را آشکار کرد

حجت الاسلام ارودا گفت: مهم‌ترین عبرتی که به نظر من باید از این حادثه تروریستی در حرم شاهچراغ(ع) گرفت این است که اتحاد درونی خود را حفظ نموده و در جهت ایران قوی حرکت کنیم و به مقوله امنیت اهمیت دهیم

شاهچراغ

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه خبری تحلیلی نبض مرودشت به نقل از شیرازه، درحالی‌که چندین غروب از حادثه تروریستی در حرم مطهر شاهچراغ(ع) می‌گذرد هر روز این داغ تازه تر و دل‌ها غمبارتر و اشک‌ها روان‌شده است.

این حادثه در واقع یک حادثه تروریستی صرف نبوده و نمونه‌ای از یک جنگ ترکیبی است و باید از جهات مختلف ابعاد آن بررسی و موشکافی  و در قالب نهضت جهاد تبیین برای آحاد مردم تبیین شود.
این مصیبت سهمگین در واقع می‌تواند درس عبرتی باشد برای کسانی که خود را به خواب‌زده و فکر می‌کنند دشمن می‌تواند دلسوز ما باشد اما بدیهی است که دشمن به‌دنبال تداوم خصومت و نابودی ایران است.
حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالعظیم ارودا کارشناس فرهنگی و تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی فارس در گفتگو با خبرنگار این رسانه با بیان اینکه حادثه تروریستی شاهچراغ دارای ابعاد مختلف است، گفت: دشمنان نظام از هر فرصتی برای ضربه‌زدن به اسلام و انقلاب اسلامی استفاده می‌کنند و این حملات تروریستی مسبوق به سابقه است.
وی تصریح کرد: حادثه تروریستی در حرم شاهچراغ(ع) از طرفی باعث شد بصیرت در جامعه نهادینه‌شده و از سویی برای همگان آشکار شد که آبشخور اغتشاشات و دشمنی در کجاست.
ارودا افزود: این‌ که دشمن در این مکان مقدس مقاصد شوم خود را عملیاتی کرده و به مردم عادی، زن و کودک حمله می‌کند، نشان از کینه و عدوات او نسبت به ایران و ایرانی است.
این کارشناس فرهنگی و تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی استان در ادامه ابراز کرد: دشمن در حادثه تروریستی حرم شاهچراغ(ع) نشان داد به‌ دنبال ترویج و گسترش خشونت در جامعه است و بقا او در ایجاد خشونت می‌باشد اما بابصیرت مردم جلو این رفتار گرفته شد.
ارودا با بیان اینکه آن چیزی که واضح است و همه تحلیلگران اجماع دارند این است که دشمن از هیچ حربه‌ای علیه مردم عزیز ایران دریغ نمی‌کند، عنوان کرد: مهم‌ترین عبرتی که به نظر من باید از این حادثه تروریستی گرفت این است که اتحاد درونی خود را حفظ نموده و در جهت ایران قوی حرکت کنیم و به مقوله امنیت اهمیت دهیم و بدانیم که دشمن برای تجزیه ایران ابتدا سراغ ناامن کردن جامعۀ ما می‌رود.
این مقام مسئول ابراز کرد: دشمنان برای اینکه حرکت ایران قوی را متوقف کنند دست به تحریم‌ها و ترورها می‌زنند و دریافته‌اند که تحریم‌ها بی‌اثر بوده است و وارد فاز ناامن کردن و ترور در جامعه شده‌اند که این حربه هم بابصیرت مردم نقش‌ برآب شد.
ارودا با اشاره به اینکه دشمن با طراحی حمله به کودکان ماهیت خود را به جهانیان نشان داد، افزود: بر همگان آشکار است که دولت جعلی رژیم غاصب صهیونیستی اسرائیل و دولت آمریکا و کودک کش عربستان پشت این ماجرا است و آنان برای عملیاتی کردن نقشه‌های خود از هیچ ابزاری چه کشتن کودکان، چه غارت و ناامنی دریغ نمی‌کنند.
این کارشناس فرهنگی در خصوص وظایف همسالان شهید آرشام سرایداران ابراز کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری، حرکت‌زایی و پویایی مهم‌ترین امری است که باید در دانش‌آموز مؤمن و انقلابی وجود داشته باشد و این موضوع در رفتار او مشاهده شود، لذا دانش‌آموزان باید با الگوگیری از شهدا این‌گونه راه آنان را ادامه دهند.
ارودا اظهار کرد: آرشام، آرتین و محمدرضا در تاریخ ماندگار و رستگار شدند و در جایگاه الگو قرار گرفتند و آن چیزی که امروز هم‌کلاسان و هم سالان این شهدای دانش‌آموز باید از آن درس بگیرند این است که راه پیشرفت کشور استقلال و زنده‌نگه‌داشتن ارزش‌هاست.
این کارشناس سازمان تبلیغات فارس  در ادامه با تاکید بر اینکه این دانش‌آموزان باید با قرارگرفتن در این مسیر و با رعایت تقوا الهی در زمینه علم‌آموزی و کسب معرفت با جدیت سعی کنند و بدانند که آینده کشور وابسته به تلاش‌های آنان است، تصریح کرد: دانش‌آموزان عزیز باید بدانند کشورهای استعمارگر و استکباری و کودک کش نمی‌توانند الگوی موفقی برای ما باشند و ان شاء الله در آینده نزدیک اسرائیل غاصب و آمریکای جنایت‌کار در نقشه جغرافیایی محو خواهند شد.
وی در پایان اظهار کرد: در جهاد تبیین فریضه‌ی هر دانش‌آموز این است که با آموختن حقایق و درک مطالب در جهت نشر و تبیین حقایق و عزت کشور و مبارزه با استکبار جهاد کند، چراکه ماهیت انقلاب اسلامی و ایران عزیز ما مبارزه با استکبار و دفاع از مظلوم است.
به گزارش شیرازه، دشمن از هیچ نقشه‌ای برای رسیدن به هدف خود که همان تجزیه و نابودی ایران است غافل نشده و به زن و مرد، کودک و بزرگ‌سال نیز رحم نکرده و دشمن نشان داده که نمی‌تواند دلسوز مردم ایران باشد.
انتهای پیام/
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.