آخرین عناوین
کپی شد!
0

برگزاری کلاس ترویجی زنبورداری در روستای جیدرزار

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: مروجین این مدیریت به منظور برگزاری کلاس آموزشی و ترویجی پرورش زنبور عسل به روستای جیدرزار از توابع بخش کامفیروز این شهرستان عزیمت و در ارتفاعات صعب العبور بهشت گمشده 15 کیلومتر پیاده روی کردند.

برگزاری کلاس ترویجی زنبورداری در روستای جیدرزار مرودشت

به گزارش سرویس اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی نبض مرودشت، منصور امیریان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت با اشاره به اینکه روستای جیدرزار شهرستان مرودشت در ارتفاعات 2120 متری از سطح دریا واقع است، تصریح کرد: در این روستا 29 خانوار سکونت دارند و با توجه به آب و هوای معتدل، پوشش گیاهی نسبتا انبوه و تنوع گونه های گیاهی موجود در منطقه، 24 بهره بردار در زمینه پرورش زنبور عسل فعالیت می کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه هیچ جاده ای به روستای مذکور ختم نمی شود و اهالی روستا به سایر مناطق روستایی دسترسی ندارند، اظهار کرد: شرایط خاص این روستا باعث شد که کارشناسان کشاورزی برای خدمت رسانی به اهالی این روستا مناطق صعب العبور را پیاده پشت سر بگذارند. وی با اشاره به اینکه در این اقدام کارشناس کمیته امداد بخش کامفیروز نیز حضور داشتند، ابراز کرد: علاوه بر ترویج روش های زنبورداری و آموزش های لازم، مقرر شد از سوی کمیته امداد به متقاضیان توسعه زنبور داری تسهیلات کم بهره ارائه شود.

امیریان با تاکید بر اینکه توسعه زنبورداری می تواند در ایجاد اشتغال برای اهالی روستا موثر باشد، افزود: اهالی روستای موصوف دارای بیش از 2 هزار راس دام، 32 هکتار انواع باغ و 450 کلنی زنبور عسل هستند که نیازمند توجه بیش از پیش مسئولین است.

به گفته وی، شرایط آب و هوایی، مناظر زیبای طبیعی، وجود چشمه سارها، بافت مسکونی نیمه پلکانی و منحصر به فرد، آداب و سنن خاص و دست نخورده و وجود باغ های گردو و سیب، در چند سال اخیر توجه طبیعت دوستان و گردشگران را به روستای جیدرزار جلب کرده است.

 

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.